Doplňujúce informácie

Reykjavík Marathon – 15.08.2017

Reykjavík láme rebríčky hitparád najobľúbenejších metropol planéty. Nádherná poloha v zálive pod ochranou majestátneho vulkanického pohoria Esja a najbohatšia kultúrna scéna pod polárnym kruhom. Čarovné vodopády, bublajúce jazierka, termálne kúpaliská, vulkány a lávové polia, farebné hory Landmannalaugar a plavba obojživelníkom po ľadovcovej lagúne Jökulsarlón – najkrajšia scenéria ostrova? To všetko a ešte oveľa viac za 7 dní a fantastickú cenu!

http://www.ck-svet.sk/island/island-ako-na-dlani

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.-2. DEŇ I Neuveriteľná „exotika“ vzdialená iba 4 hodiny letu! Ostrov ohňa, ľadu a lávy vyzdvihnutý z morského dna iba pred 17 miliónmi rokov.  Vodopády SeljalandsfossSkógafoss, povestné prírodné úkazy islandského juhozápadu. Už ste sa niekedy prechádzali poza vodopád? A ako sa žije pod sopkou Eyjafjallajökull? Prejdeme sa aj po magickej pláži Reynisdrangar s čiernym pieskom, monumentálnymi čadičovými stĺpmi a trojicou skamenených trolov. Blízke útesy Dýrholaey s úchvatným výhľadom na pobrežie, v letných mesiacoch často aj s roztomilými vtáčími obyvateľmi – alkami.

3. DEŇ I Mohutné polia sándurov nás budú sprevádzať až do národného parku Skaftafell, kde podnikneme výlet k vodopádu Svartifoss so zaujímavým pozadím čadičových stĺpov. Alternatívne možnosť treku po monumentálnom jazyku najväčšieho európskeho ľadovca Vatnajökull s certifikovaným sprievodcom. Zažite ostrov ohňa a ľadu na vlastnej koži! Pred nami sa otvára veľkolepá, dramatická scenéria lagúny Jökulsarlón. My sa medzi ľadovými blokmi poplavíme na obojživelníku!

4. DEŇ I Mimoriadny zážitok pri ceste „záhorím“ Fjallabak. Pokračovanie do farebnej oblasti ryolitových hôr Landmannalaugar. Krátky trek medzi nádhernými kopcami alebo možnosť parádneho osvieženia v prírodnej termálnej rieke. Farebné jazero Frostastadavatn, zastávka pri vodopáde Hjalparfoss a späť na asfaltovú cestu.

ALTERNATÍVA pre prípad, že budú cesty do vnútrozemia uzavreté: Pokračovanie do Reykjavíku, cestou prehliadka Zlatého trojuholníka (realizácia programu 5. dňa). Priaznivci tejto alternatívy majú v hlavnom meste viac voľného času na realizáciu fakultatívnych aktivít (podrobnejšie informácie o nich tu),  či objavovanie jeho kultúrnej, hudobnej, umeleckej a muzeálnej scény.

5. DEŇ I Zlatý trojuholník: dvojstupňový vodopád Gullfoss, spoľahlivo striekajúci gejzír Strokkur a najstarší parlament sveta Thingvellir, ležiaci na tektonickom zlome. Príchod do Reykjavíku. Prehliadka najsevernejšieho hlavného mesta sveta: futuristická stavba evanjelického kostola Halgrímskirkja, nákupná ulička Laugarvegur, a Slnečná loď smerujúca k majestátnemu masívu hory Esja. Höfdi – miesto historického stretnutia prezidentov USA a Sovietskeho zväzu v roku 1986. Budova Perlanu postavená na rezervoároch s horúcou vodou ponúkajúca 360˚ panoramatický pohľad na mesto. Cenu za architektúru však získala budova Harpy, sídla islandskej filharmónie – moderný dizajn symbolizuje odraz slnečných lúčov v kocke ľadovca.

6.DEŇ  Ráno presun na štart maratónu a polmaratónu. Poobede oddych v geotermálnom bazéne (súčasť štartovného). Podvečer najväčšia atrakcia – kultúrna noc v uliciach Reykjavik. Polnočný ohňostroj.

7. DEŇ   Geotermálne územie Krysuvík s bahennými jazierkami a farebnými fumarolami. To najlepšie nás čaká nakoniec: slávna Modrá Lagúna! Top atrakcia uprostred čierneho lávového poľa. Po relaxačnom a zdravom kúpeli transfer na letisko a odlet domov. Prílet do Viedne v ranných hodinách 7. dňa.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodnú leteckú dopravu (priamy let), transfer BA-letisko-BA, 5x ubytovanie s raňajkami zodpovedajúce 3* kategórii, doprava klimatizovaným autobusom a slovensky hovoriaci sprievodca.

CENA NEZAHŔŇA: Fakultatívne aktivity (bližšie informácie o ich cenách TU), vstupné do kúpeľov Blá Lónid (v závislosti od sezóny dospelý 40/50 EUR, deti do 13 rokov v sprievode rodičov zdarma, 14-15 roční 20 EUR). Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie (je možné pripoistiť sa v CK).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 175 EUR.

NÁS TIP: Na vstup na ostrov postačuje ako doklad platný občiansky preukaz.

Viac tu: http://www.ck-svet.sk/island/island-ako-na-dlani/#!

REZERVOVAŤ OD 1 395 €
REZERVOVAŤ OD 1 395 €

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAME ZOBRAZIŤ VIAC

BUĎ MEDZI PRVÝMI, KTORÍ SA DOZVEDIA O SKVELÝCH AKCIÁCH

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Komentáre