Doplňujúce informácie

Bežecké podujatie WACHAUMarathon má jednoznačne najkrajšiu bežeckú trasu na maratón, polmaratón aj štafetu v strednej Európe. Niet divu, že každoročne sa WachauMarathon teší veľkému záujmu bežcov a fanúšikov bežeckého športu. Podmanivá atmosféra, krásne prostredie, nádhrená trasa a tento rok naviac 20.výročie podujatia, určite stoja za malý výlet do dunajského údolia vinohradov a hradov.

Profil trasy hovorí sám za seba, mierne klesanie, malebné prostredie, ako stvorené na splnenie svojich osobných rekordov. Na trase počas behu môžete obdivovať údolie rieky Dunaj, terasovité vinice, ale aj historické monumenty údolia Wachau. Ako sa radi chvália miestni , obyvatelia: cesta pozdĺž Dunaja medzi Ybbsom a Kremsom je ako dopravník zámkov, pevností a hradov.

Kedže každá bežecká disciplína štartuje z iného miesta, ráno sa pohodlne dostane z Kremsu na štart svojho behu kyvadlovou autobusovou alebo vlakovou dopravou. V cieli Vás okrem povzbudzujúceho publika čaká originálna „vinohradnícka“ medaila a bohatý catering s miestnymi kulinárskymi špecialitami.

Maratónci sa môžu pripraviť na štart behu v Emmersdorfe 17.9.2017 o 10hod a polmaratónci v rovnakom čase v mestečku Spitz. Do centra historického centra Kremsu budú teda finišovať spoločne bežci všetkých disciplín vrátane obľúbeného štvrťmaratónu a štafety.

Ak si netrúfnete ešte zabehnúť celý maratón, malebnú trasu si môžete vychutnať v štafetovom tíme. Štafetu môžu tvoriť 2, 3 alebo 4 bežci. Štart všetkých štafiet je rovnaký ako štart maratónu – v Emmersdorfe o 10.hod. Odovzdávka 2-člennej štafety je Spitzi a každý bežec odbehne 21,1 km. Pre 3-člennú štafetu je odovzdávka tiež v Spitzi a 1.bežec odbehne 21,1 km. Bežec č.2 beží 12,4 km a štafetu odovzdáva v Dürnsteine. Posledný 3.bežec beží do cieľa 8,7 km.V 4-člennej štafete 1. bežec odovzdáva štafetu po 10 km v Grimsingu. Bežec č. 2 beží 11,1 km do  Spitzu, bežec č. 3 beží 12,4 km do Dürnsteinu a odovzdáva štafetu 4.bežcovi, ktorý beží úsek 8,7 km až do cieľa.

Doprava jednotlivých štafetových bežcov na štarty a späť do cieľa je zaistená pravidelnou autobusovou a vlakovou dopravou. Finišujúci štafetový bežec v cieli bude mať podporu spolu bežcov a v cieli dostane medaily pre všetkých členov štafety.

 

REZERVOVAŤ OD 99 €
REZERVOVAŤ OD 99 €

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAME ZOBRAZIŤ VIAC

BUĎ MEDZI PRVÝMI, KTORÍ SA DOZVEDIA O SKVELÝCH AKCIÁCH

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)