Doplňujúce informácie

Bežecké podujatie WACHAU Marathon má v ponuke aj veľmi obľúbenú pol maratónsku trasu. Profil trasy hovorí sám za seba, mierne klesanie, malebné prostredie, ako stvorené na splnenie svojich osobných rekordov. Na trase počas behu môžete obdivovať údolie rieky Dunaj, terasovité vinice, ale aj historické monumenty údolia Wachau. Ako sa radi chvália miestni , obyvatelia: cesta pozdĺž Dunaja medzi Ybbsom a Kremsom je ako dopravník zámkov, pevností a hradov.

Štart polmaratónu je v meste Spitz 18.9.2016 o 10.hod a do historického centra Kremsu budete finišovať spolu s maratónskymi a štafetovými bežcami. Organizátori si dali záležať na nielen na občerstvení počas behu ale aj premyslenej doprave. Ráno sa pohodlne dostane na štart z Kremsu kyvadlovou autobusovou alebo vlakovou dopravou. V cieli Vás okrem povzbudzujúceho publika čaká originálna „vinohradnícka“ medaila a bohatý catering s miestnymi kulinárskymi špecialitami.

Najväčšou atrakciou WACHAU Marathon je určite maratónska trasa. Ale ak si netrúfnete ešte zabehnúť celý maratón, malebnú trasu si môžete vychutnať v štafetovom tíme. Štafetu môžu tvoriť 2, 3 alebo 4 bežci. Štart všetkých štafiet je rovnaký ako štart maratónu – v Emmersdorfe o 10.hod. Odovzdávka 2-člennej štafety je Spitzi a každý bežec odbehne 21,1 km. Pre 3-člennú štafetu je odovzdávka tiež v Spitzi a 1.bežec odbehne 21,1 km. Bežec č.2 beží 12,4 km a štafetu odovzdáva v Dürnsteine. Posledný 3.bežec beží do cieľa 8,7 km.V 4-člennej štafete 1. bežec odovzdáva štafetu po 10 km v Grimsingu. Bežec č. 2 beží 11,1 km do  Spitzu, bežec č. 3 beží 12,4 km do Dürnsteinu a odovzdáva štafetu 4.bežcovi, ktorý beží úsek 8,7 km až do cieľa.

Doprava jednotlivých štafetových bežcov na štarty a späť do cieľa je zaistená pravidelnou autobusovou a vlakovou dopravou. Finišujúci štafetový bežec v cieli bude mať podporu spolu bežcov a v cieli dostane medaily pre všetkých členov štafety.

REZERVOVAŤ OD 120 €
REZERVOVAŤ OD 120 €

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAME ZOBRAZIŤ VIAC

BUĎ MEDZI PRVÝMI, KTORÍ SA DOZVEDIA O SKVELÝCH AKCIÁCH

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)