Doplňujúce informácie

Podťe si s nami  zabehať ,,Stelvio Marathon“  Talianska v behu do vrchu. Nezabudnuteľný bežiaci dobrodružný  maratón na druhý najvyšší horský priesmyk v Európe. Bude jedinečným a nekonečným zážitkom pre bežcov ktorí môžu očakávať legendárne serpentíny obchvatu Stelvio.

Udalosť prinesie dva neuveriteľné horské preteky

26 km (+ 2250 m stúpanie)
42.195 km (+ 2350 m stúpanie)
Cieľ je vo výške 2757 m.n.m.

Stelvio je známe z  cyklistických pretekov Giro d’Italia, ktoré sa už konali asi desať krát.

Splní  sen každého bežca

Stelvio Maraton so štartom v Prad am Stilfserjoch (915m) v údolí Vinschgau, ktorá vedie okolo stredovekého mestečka Glurns- Glorenza (907m). Cesta stúpa po spevnených cestách, štrkových cestách a chodníkov až k cieľovej čiare na Stelvio (Nemec: Stelvio, Talian: Passo dello Stelvio).

Trasa vám umožní prejsť výraznými svahmi  národného parku Stelvio a ponúka pohľad na  horské  krajiny  a okolie  kráľa Ortler.
Povrch  sa  striedavo  mení  z  úzkych lesných ciest  na široké štrkové cesty. V tejto časti sa môžeme  tiež pozrieť na niektoré voľne žijúce živočíchy.
Čoskoro sa dostávame k pretiahnutému chrbtu na svahoch  Prader Alm a horskej sedačkovej stanice lanovky v Trafoií kde sa nachádza Furkelhütte.

Odtiaľto sa  cesta  zmení na vysoké alpské turistické chodníky, Goldseeweg. Pohľad na vrchy Ortler sú odteraz  stálym spoločníkom. Po dlhej trase na úzkej horskej ceste kde trasa trvá asi 300 m  dole na Hornom Tartscher Alm sa obraciame k č. 25 z legendárnej Stelvio Pass cesty. Odtiaľ pohľad k cieľu je už  zadarmo a začína rotor, zvyšných 24 zákrut na Berggasthof Franzenshöhe  2,757 m

Posledná časť behu bežcov cez posledných 24 serpentín Stilfsservia vedie panoramatická  cesta, jedna z najkrajších európskych horských priesmykov.

Marathon sa  začína so zvlnenými 16 km warm-up zákrutami údolím.

MARATON

vzdialenosť: 42,195 km
Nadmorská výška: 2.350 m

Trasa :
Prad am Stilfserjoch – Agums – Lichtenberg – Glurns – Etschradweg – Prader Fischweiher – Prad am Stilfserjoch – Stilfserbrücke – Stilfs – Platzhof – Wildgehege Fragges – Prader Alm – Furkelhütte – Goldseeweg – Obere Tartscher Alm – Franzenshöhe – Passhöhe Stilfserjoch

STRECKE – CLASSIC

Vzdialenosť: 26 km
Nadmorská výška: 2.250 m

Trasa: Prad am Stilfserjoch – Pazleidhof – Stilfs – Platzhof – Wildgehege Fragges – Prader Alm – Furkelhütte – Goldseeweg – Obere Tartscher Alm – Franzenshöhe – Passhöhe Stilfserjoch

STRECKE – JOCHMARSCH

Vzdialenosť: 26 km
Namorská výška: 2.250 n.m

Trasa:
Prad am Stilfserjoch – Pazleidhof – Stilfs – Platzhof – Wildgehege Fragges – Prader Alm – Furkelhütte – Goldseeweg – Obere Tartscher Alm – Franzenshöhe – Passhöhe Stilfserjoch

Ubytovanie

Pre záujemcov zájazdu máme zabezpečené ubytovanie  v Haus Mairösl , čo je asi autom 17,1 km, 19 min. od štartu

Haus Mairösl

Moargasse 21, 39028 Silandro, Taliansko
Haus Mairösl ponúka tradične zariadené izby s balkónom.
Každá izba je  s výhľadom na okolité hory a do záhrady, izby sú vybavené dreveným nábytkom a kúpeľňou so sprchovacím kútom.

Môžete sa tešiť na sladké i slané raňajky formou bufetu na Mairösl terase.
Podzemné parkovacie miesta pre motocykle, bicykle a lyžiareň sú k dispozícii tiež.
Vlaková stanica Silandro sa dostanete za 10 minút pešo.

REZERVOVAŤ OD 90 €
REZERVOVAŤ OD 90 €

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAME ZOBRAZIŤ VIAC

BUĎ MEDZI PRVÝMI, KTORÍ SA DOZVEDIA O SKVELÝCH AKCIÁCH

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)